Jadłospis

W trakcie pobytu w  placówce dzieci korzystają z całodziennego wyżywienia. Śniadanie i podwieczorek przygotowywane są w naszym przedszkolu. Obiady dostarcza profesjonalna, sprawdzona firma cateringowa „Dębianka” mieszcząca się przy ul. Plac Czarneckiego 8 w Sulejówku. Posiłki dostarczane są w bemarach, termosach i przygotowywane z wysokiej jakości produktów spożywczych. Firma przykłada ogromną wagę, aby żywienie było jak najbardziej naturalne, zawierało dużo warzyw i owoców, a potrawy były bez konserwantów i wzmacniaczy smaku.

Dzieci spożywają posiłki o regularnych porach co wpływa na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Posiłki są odpowiednio zbilansowane i urozmaicone.  Naszym przedszkolakom zapewniamy 4 posiłki dziennie. Aktualny jadłospis wywieszany jest na tablicy ogłoszeń umieszczonej w przedszkolu i na stronie internetowej placówki.

W trosce o zdrowie naszych małych przedszkolaków ograniczamy ilość słodyczy do minimum. Zamiast spożywania batoników, lizaków i czekoladek nasze dzieci jedzą zdrowe owoce, warzywa, jogurty i ciasta domowego wypieku.

W naszym przedszkolu dzieci jedzą tyle ile chcą zjeść, nie zmuszamy do jedzenia, ale dbamy by dziecko nie odeszło od stołu głodne. Posiłki nie są limitowane, dla chętnych zawsze znajdzie się dokładka. W ciągu całego dnia dzieci mają stały dostęp do napojów (woda mineralna, kompot i herbata). Dbamy o przekazywanie i utrwalanie zasad dobrego zachowania i umiejętności posługiwania się sztućcami.